Kína naperőművet bocsátana az űrbe
Az ázsiai ország egy keringő naperőművet küldene az űrbe.
A Nap az élethez elengedhetetlenül szükséges energiaforrás. Központi csillagunk Földről elérhető energiájának begyűjtése azonban még napjainkban is komoly problémát jelent. Bár a bolygónk naposabb régióiba telepített napelemek rengeteg energiát állítanak elő, ám például az időjárás jelentősen befolyásolja működésüket.
Kína azonban új megoldással állt elő, és az elképzelést a következő években tesztelhetik is – írja a BGR. Az ázsiai ország azt tervezi, hogy egy olyan űreszközt bocsát fel, amely naperőműként funkcionál.
Mivel az űrállomásra nem hatnának a földi tényezők, egy ilyen rendszer folyamatosan gyűjthetné a napfényt. Az előállított energiát lézersugarak vagy mikrohullámok segítségével továbbítanánk a bolygónkon kialakított állomásokra, ahol aztán elektromos energiává alakítanák át.
Kína azt tervezi, hogy az űreszköz kisebb prototípusát 2021-2025 között bocsátják fel, és ha minden a tervek szerint halad, 2030-ban egy még nagyobb teljesítményű, néhány évtizedre rá pedig egy annál is komolyabb verziót is elindítanak.
Amennyiben a koncepció megvalósul, azzal Kína jelentős lépést tehet az alternatív energiaforrásokra való átállásban.