Páratlan képekkel tisztelegnek a holdraszállások előtt

A NASA az Apollo-program Holdon készült képeiből állított össze lenyűgöző panorámaképeket.

1969. július 20-én először landolt ember a Holdon. A történelmi esemény 50. évfordulójára a NASA korábban nem látott módon dolgozta fel a missziók felvételeit. A válogatás az űrhivatal hivatalos Flickr-oldalán tekinthető meg. A felvételeket a Johnson Űrközpont képszakértője, Warren Harold illesztette panorámákká.
Eddig csak amerikai asztronauták jártak a Holdon. Az Apollo-program keretében 1969 és 1972 között hat alkalommal szálltak le az égitesten. Az új panorámaképek hitelességét Harrison „Jack” Schmitt igazolta. Schmitt az utolsó misszió, az Apollo-17 asztronautája volt, és ő az egyetlen geológus, aki sétált a holdfelszínen.

Az Apollo-17 landolási helyszíne a Taurus-Littrow völgyében található. Schmitt szerint ez a Naprendszer egyik leglenyűgözőbb természeti helyszíne, a tájhoz a Grand Canyonénál is magasabb falak tartoznak. A völgy déli északi részén mintegy 1460, az északin pedig 2130 méteres magasságig emelkednek a hegyek.
A képeken is jól látható, hogy a sötét völgy és a napfény milyen páratlan kontrasztot ad. A régió déli részéről, a South Massif környékéről ráadásul folyamatosan látható a Föld.