Továbbra sincs nyoma a sikertelenül landoló indiai holdszondának
2019. szeptember 7-én kísérelte meg a landolást a Vikram leszállóegység, azonban megszakadt vele a kapcsolat mielőtt elérte volna a felszínt.
India lehetett volna a negyedik nemzet, amelynek sikerül a Holdra leszállnia, azonban a Vikram sikertelen landolása ezt a lehetőséget kissé távolabbra tolta. A leszállóegységgel a landolási folyamat legvégén, kb. 2,1 km magasságban szűnt meg a kommunikáció, és a későbbi próbálkozások során sem sikerült felvenni vele a rádiókapcsolatot. Feltehetőleg a Holdba csapódhatott, a maradványait viszont a Hold körül keringő LRO űrszonda képes lenne felfedezni. (2019 tavaszán szintén sikertelenül landolt izraeli Beresit nyomát sikerült megtalálnia a NASA űrszondájának.)
A számítások szerint a Vikram 2,1 km magasságban, de a felszínre vetítve mindössze pár száz méterre volt a leszállóhelytől, és meglehetősen nagy volt a sebessége, amikor megszakadt vele a kapcsolat, így a nyomai is e területen keresendőek. India ugyan azt állította korábban, hogy sikerült megtalálniuk a szondát, de azóta se tudták vele felvenni a kapcsolatot. A szonda állapotáról az LRO nagy felbontású felvétele adhatott volna tájékoztatást, ugyanis szeptember 17-én átrepült az amerikai űrszonda a Vikram déli sarkvidéki leszállóhelye felett.
A NASA beszámolója szerint a szeptemberi átrepüléskor a terület nagy része árnyékos volt, lapos szögben érte a napfény, így az is könnyen lehet, hogy valamilyen magaslat árnyéka takarta a Vikramot (illetve azt, ami maradt belőle).
Októberben ismét elrepül majd az LRO a terület felett, s akkor már jóval kedvezőbb megvilágítási viszonyok mellett talán sikerül rátalálni a – nagy valószínűséggel – becsapódott indiai szondára.