Egyelőre nem halasztják el a NASA és a SpaceX közös misszióját
Az amerikai űrhivatal májusban juttathat fel asztronautákat először a Nemzetközi Űrállomásra a SpaceX űrhajóján. A járványügyi helyzet miatt egyelőre nem döntöttek a küldetés elhalasztásáról.
A NASA és a SpaceX 2020. március 18-án adott ki sajtóakkreditációt a Demo-2 nevű tesztrepüléssel kapcsolatban – számol be a Tech Crunch. Ez lesz az első olyan űrrepülés, melynek során a SpaceX Dragon űrhajójával juttatnak űrhajósokat a világűrbe. A tervek alapján a tesztet legkorábban május közepén hajtják végre.
Az amerikai űrhivatal és a magáncég korábban is a májusi, esetleg április végi vagy júniusi indítást célozta meg, attól függően, hogy hogyan alakul a fejlesztés, illetve az űrhajósok felkészítése. A NASA azt szeretné, hogy az űrhajóban utazó két asztronauta, Bob Behnken és Doug Hurley hosszabb időt is eltöltsön a Nemzetközi Űrállomáson (ISS).
A misszió rendkívül fontos az Egyesült Államoknak, hiszen a Space Shuttle program 2011-es vége óta nem használtak amerikai űrhajókat. Az Egyesült Államok így az orosz űreszközökre támaszkodik, ami egyfajta kiszolgáltatottságot eredményez.
Bár a felbocsátás pontos dátuma még nem ismert, egyelőre úgy tűnik, hogy az új járvány nem módosította a terveket. A NASA-nál egyébként komolyan veszik a koronavírust, a szervezetnél aki tud, otthonról dolgozik, és külön intézkedéseket is bevezettek az ISS-re készülő asztronauták körében. A NASA folyamatosan vizsgálja a COVID-19-re vonatkozó adatokat, és ha indokoltnak látják, újabb járványügyi rendelkezéseket hoz.