Magyarország az 1960-as évek GoogleEarth térképén
A kép gyakorlatilag sok száz kémműhold felvétel térképi feldolgozásából és egységes képpé alakításából született meg egy tucat ember több havi munkájával.
Az Interspect Kutatócsoport 2016-ban elkészítette, és az Arcanum szolgáltatásán keresztül, ingyenesen böngészhetővé tette az 1960-as években Magyarországról készült amerikai kémműhold felvételek egységes térképi változatát. A munkálatokat Bakó Gábor, Molnár Zsolt és Góber Eszter vezették.
A felvételeket az Egyesült Államok korábban nem is digitalizálta, nagyítóval, átvilágítóasztalon keresték a rakétasilók és egyéb katonai eszközök helyét rajtuk, most pedig bárki szabadon böngészheti. A Google Earth egységes műholdkép fedvényeihez hasonló fotótérkép igazi korlenyomat, valóságos térképkuriózum.
A Corona program az USA stratégiai felderítő akciósorozata volt, melynek során a CIA (Central Intelligence Agency) igazgatósága által felügyelt Tudományos és Technológiai Igazgatóság és az Egyesület Államok légiereje kémműholdakat bocsátott fel a Szovjetunió és a keleti blokk megfigyelésére 1959 júniusa és 1972 májusa között. A felvételeket csak 1995. február 22-én oldották fel a titkosítás alól.
A Corona nem betűszó, csupán egy kód, így nem érdemes jelentést keresni mögötte. Összesen 144 Corona műholdat lőttek fel, és ezek közül 102-ből sikerült felhasználható képanyagot visszanyerni. A leggyakrabban speciális, 70 milliméter széles filmet használtak 24-inch (610 mm) fókusztávolságú objektívekkel. A filmet az Eastman Kodak gyártotta és átlagosan 0,0003 hüvelyk, azaz 7,6 µm a vastagsága. 170 vonalpár/mm felbontást tudtak elérni vele. A kamerarendszert az Itek Corporation gyártotta, német Zeiss Tessar objektívekkel.
A legjobb minőségű felvételtípust digitalizálva 1,5 m terepi felbontás érhető el, bár voltak 20 cm terepi felbontással digitalizálható eseti, nagy fókusztávolságú teleobjektívvel készített anyagok is. Magyarország területérő 2,5 m terepi felbontású felvételsorozatok készültek.
A digitalizált felvételeket az Interspect Kft. georeferálta és illesztette össze, majd Magyarország nagy részére elérhetővé tette a fotó-térképet.