Új animáció készült a fémes kisbolygóról
A Psyche kisbolygóhoz 2022-ben indul majd egy űrszonda, a NASA új animációja minden eddiginél izgalmasabb látványt nyújt az égitestről.
A (16) Psyche nevű kisbolygó a fő kisbolygóövben kering, és a vizsgálatok alapján jelentős részben fémes összetételű. Leginkább ennek köszönhető a 200 kilométer átmérőjű égitest iránt tanúsított érdeklődés. A legújabb kutatások szerint a kisbolygó legalább harmadrésze fém, ez természetesen olyan lehetőséget is magában rejt, mint az űrbányászat, ám ahhoz, hogy bármiféle hasznosítás gyakorlati esélyt kapjon, alaposan meg kell vizsgálni az égitestet. Gondoljunk bele, mennyivel jobb lenne, ha a bányászat nem a Földön zajlana, ahol az élővilág pusztításával, és legtöbb esetben az emberek kizsákmányolásával lehet csak hozzájutni az értékes alapanyagokhoz, hanem ehelyett egy élettelen égitesten, robotok segítségével!
Az esetleges gazdasági hasznosításon túl a kisbolygó, mint a Naprendszer korai időszakának maradványa, azoknak a kérdéseknek a válaszaihoz is közelebb visz minket, hogy miként alakult ki otthonunk, milyenek lehettek a bolygókat létrehozó darabok.
A NASA űrszondája a Mars és a Jupiter közti kisbolygóövben keringő égitesthez a tervek szerint 2022. augusztus elsején kelhet útra, 2026-ban érkezik meg, és 21 hónapon át kering majd a Psyche körül. Ezen időszak alatt feltérképezi és számtalan méréssel vizsgálja majd a kisbolygót a szonda. Az új animációban a szondát követve képzeletben átrepülhetünk a fémes égitest felszíne felett.