Célba ért a James Webb-űrteleszkóp
A karácsonyi indítását követően mintegy 1,5 millió kilométernyi utat tett meg az űrteleszkóp, mire elérte az állomáshelyét.
2022. január 24-én, magyar idő szerint este 8-kor bekapcsolta a hajtóművét az űrteleszkóp, és annak mintegy 5 perces üzemelésével elvégezte az útja utolsó pályamanőverét, amelynek segítségével a Föld-Nap rendszer L2-es nyugalmi pontja körüli pályára állt.
Azokhoz az infravörös tartományú megfigyelésekhez, amelyeket a James Webb-űrteleszkóp (JWST) végez majd, e helyszín ideális, egyrészt az égbolt felét bármikor képes lesz figyelni (háta mögött elrejtve a Napot), másrészt elég távol van már a Földtől is, hogy az se zavarja az észleléseket. Mindemellett a gravitációs nyugalmi pontnál a keringés igen kevés energiát igényel, minimális pályakorrekciókra lesz szükség (még annál is egyszerűbb lesz a helyzet, mintha magán az L2-es ponton táborozna le az eszköz).
Folyamatos rádiókapcsolatban állhat a JWST a földi irányítóközponttal, így bármikor küldheti a megfigyelési adatait is. A JWST igen jól gazdálkodott az üzemanyagával út közben, ez pedig azt jelenti, hogy több marad az üzemeléséhez szükséges, időnként elvégzett kicsiny pályakorrekciókra, és arra, hogy a nagy árnyékolóját a napfény miatt érő sugányomást ellensúlyozza, vagyis tovább dolgozhat majd az űrteleszkóp.
A következő időszakban az űrteleszkóp műszereinek kalibrálására kerül majd sor. Bár a fő tükröket már út közben kinyitotta az űrteleszkóp, az egyes szegmenseket rendkívül precízen, nanométeres pontossággal be kell állítani, hogy a teljes felület egyetlen tükörként üzemelhessen. Minden egyes tükörelem hátoldalán egy-egy motor található, amely rendkívüli pontossággal képes az adott elemet mozgatni (lásd: a fenti videóban). Ez a folyamat közel 3 hónapot vesz igénybe, így majd csak a nyáron számíthatunk a JWST első hazaküldött észlelési adataira.