Jégkorszaki állattemetőt találtak egy építkezés során

Egy új város építését megelőzően bukkantak a leletekre.

A legutóbbi jégkorszak idejére datálható állati csontokat fedeztek fel a délnyugat-angliai Sherfordnál – számol be a Live Science. A lelőhelyen többek között egy gyapjas mamut, egy gyapjas orrszarvú, egy farkas, egy hiéna és egy nyúl maradványai kerültek elő egy barlangban, illetve annak közelében.
Sherford Devon megye)egy teljesen új város, amely még mindig építés alatt áll. A projekt 2015-ben kezdődött, a munkálatok előtt pedig feltárást végeztek, melynek során többek között egy mamutagyarra, egy gyapjas orrszarvú részleges koponyájára és alsó állkapcsára, egy szinte teljes farkascsontvázra, valamint egyéb emlősök, köztük szarvasok és denevérek maradványaira bukkantak.
A leletek a Brit-szigeteken Devens-glaciálisnak nevezett periódus közepéről, 60-30 ezer évvel ezelőttről származnak. Azt nem tudni, hogy az állatok egy időben éltek-e, vagy csontjaik egy hosszabb időszak alatt halmozódtak fel.
Victoria Herridge, a The Box múzeum paleontológusa szerint a korszakban Devon térsége még nyáron is hideg és száraz hely lehetett. A régióban ugyanakkor egy hatalmas, füves terület húzódott, amely el tudta látni a hidegtűrő növényevők óriási csordáit, illetve az azokra vadászó ragadozókat.
Rob Bourn, a projekt vezetője kiemelte: országos szintű felfedezésről van szó. Az állati maradványok feltárását már befejezték, a következő cél az, hogy részletesebben is elemezzék a leleteket.