Magyar rövidfilmben tárul fel a kövületek csodálatos világa
Szakonyi Balázs és Katona Bálint alkotása a National Geographic magazin online felületén mutatkozik be.
A kövületek világát mutatja be Szakonyi Balázs és Katona Bálint legújabb, ismeretterjesztő rövidfilmje. A Fosszíliák – A kőbe zárt ősmaradványok titka című alkotásuk premiere a National Geographic magazin magyarországi kiadásának online felületén tekinthető meg.
Az animációs betétekkel tarkított, Köles Ferenc színművész narrációjával ellátott videóban látható kövületek egy része Magyarországon került elő, és Szakonyi Balázs saját gyűjtéséből származnak. A grafikus magazinunknak elárulta: kollégájával, Katona Bálint mindketten zömében történelmi, régészeti tematikájú munkákkal foglalkoznak hétköznapjainkon, ám szerettek volna ezúttal kissé más témában rövidfilmet alkotni.
A természettudomány adta magát, mivel gyermekkorom óta lenyűgözött a paleontológia és a fosszíliák világa, és magam is aktívan kutatom, gyűjtöm az ősmaradványokat, ha nem is hivatásos keretek között, de kimagasló lelkesedéssel
– mondta magazinunknak. Szakonyi Balázsnak az elmúlt években szép gyűjteménye jött össze, és szerette volna, ha a legszebb példányokat mások is megcsodálhatják, miközben rávilágítanak földtörténeti időtávlatok sokkoló volumenére, a témában avatatlanabb nézők számára pedig elmagyarázzák a fosszilizáció menetét.
„Nagy megtiszteltetés volt továbbá számunkra, hogy Zentai István rendelkezésünkre bocsátotta a mikrofosszília-gyűjteményét, valamint hogy szakmailag lektorálta a film tartalmát. Reméljük, minél több emberhez eljut a filmünk, és sokak figyelmét felkelti az ősmaradványok izgalmas és ámulatba ejtő világa” – tette hozzá.