Ilyen volt a holdfogyatkozás a fővárosból

Szajki Bálint fotóriportert a felhős ég sem tántorította el.

Teljes holdfogyatkozás volt látható szeptember 7-én hazánk területéről, az eseményről korábban szokásos, a hónap égi jelenségeit ismertető cikkünkben és ebben az anyagunkban írtunk részletesebben. Az égitest látszólag sarlóként, már részleges fázisban kelt fel, a teljesség nem sokkal később, 19:31-kor állt be, csúcsa 20:12-kor volt, és egészen 20:53-ig tartott.
A nem mindennapi látvány tömegeket vonzott a szabadba, igaz, egyes régiókban a felhőzet takarta a látványt. Szajki Bálint, a 24.hu fotóriportere Budapestről örökítette meg az eseményt.
A felhős ég közbeszólt, de így is látványos volt a jelenség
– írta a felvételt ismertető cikkében.
A különleges égi eseményről több olvasónk is készített felvételt. Ezeket a fotókat ebben a cikkben mutattuk be.







































































































































































































