Útnak indult az Artemis–2 a Hold felé

A küldetés résztvevői napokon belül a Hold közelébe érhetnek.

Magyar idő szerint április 2-án, 00:35-kor útnak indult az Artemis–2 holdmisszió. A küldetés keretein belül négy asztronauta mintegy 10 napos űrutazást tesz, amely során megkerülik a Holdat és messzebbre kerülnek a Földtől, mint bármelyik ember korábban.
A legénység Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch és Jeremy Hansen űrhajósokból áll, akik az Orion űrkapszula fedélzetén, az SLS rakéta segítségével jutottak ki a világűrbe. A tervek szerint a következő egy-két napot Föld körüli pályán töltik, ahonnan a szükséges biztonsági ellenőrzések után indulnak tovább a Hold felé.
Az Orion mintegy 6437–9656 kilométerre közelíti meg majd a felszínét, ebből a távolságból az űrhajósok akkorának fogják látni az égitestet, mint egy karnyújtásnyira lévő kosárlabdát.
Az égitest megkerülését nagyjából az ötödik napon hajthatják végre, bolygónkra pedig április 10-én térhetnek vissza.





































































































































































































