Hatalmas robbanást okozott egy amerikai meteor

Sok fültanú földrengésre vagy ipari balesetre gyanakodott, ám valójában egy tűzgömb okozta a robajt.

Látványos tűzgömböt figyeltek meg május 30-án az Egyesült Államok északkeleti része felett – számol be a The Guardian. A légkörben megsemmisülő meteor végül olyan erős zajt keltett, hogy a környéken sokan földrengésre vagy robbanásra gyanakodtak.
Az objektum Massachusetts és New Hampshire határa fölött, nagyjából 64 kilométeres magasságban hullott szét helyi idő szerint nem sokkal délután kettő után. A felszabaduló energia a NASA becslései alapján nagyjából 300 tonna TNT robbanóerejének felelt meg.
Jennifer Dooren szóvivő kiemelte: a tűzgömb nem kapcsolódott egyetlen jelenleg aktív meteorrajhoz sem, és természetes eredetű objektum volt – tehát nem űrszemét. Mint hozzátette, a régióban észlelt hangos dörrenésért ez az esemény volt felelős.
Ezért volt különleges az amerikai meteor
A közösségi oldalakon elérhető beszámolók alapján a robajba az ablakok és falak is beleremegtek. Többen földrengésre vagy ipari balesetre gyanakodtak, mielőtt kiderült volna, hogy egy meteor légköri felrobbanása okozta a jelenséget.
Meglepő lehet, de a hasonló események egyébként nem számítanak ritkaságnak. Naponta óriási mennyiségű űrbéli anyag éri el a Földet, igaz, a belépő objektumok jelentős része nem lakott terület felett semmisül meg.
A mostani esemény különlegességét az adja, hogy a meteor viszonylag nagy energiával robbant fel sűrűn lakott terület felett. Ezért a látványos fényjelenséget és a hangrobbanást egyszerre sok ezren tapasztalhatták meg.







































































































































































































